website development software


BUDOWA POMOSTÓW

Co jeszcze możemy dla Państwa zrobić ?

Na przestrzeni lat działalności naszej firmy dokonaliśmy szeregu prac związanych z budową, renowacją. czy też konserwacją pomostów.

Budowaliśmy zarówno przystanie jachtowe, pomosty cumownicze, pomosty kąpielowe, pomosty rekreacyjne oraz rozkładane w miejscach o dużym zagrożeniu lodowym.

Zajmujemy się regeneracją oraz wyciąganiem starych pali drewnianych.

Wbijamy pale pod pomosty. Jesteśmy w stanie wbić również rury stalowe.

Dokonujemy wymiany poszycia, wbijamy dalby chroniące pomosty przed skutkami działania lodu.
Mobirise

Budowa pomostów stałych:

✔ pomosty kąpielowe
✔ pomosty cumownicze
✔ pomosty rekreacyjne
✔ wbijanie dalb osłonowych
✔ altany na wodzie

Mobirise

Budowa pomostów rozbieralnych:

✔ (w miejscach o dużym zagrożeniu lodowym)

Mobirise

Remonty pomostów:

✔ wyciąganie pali
✔ regeneracja starych pali drewnianych
✔ wymiana poszycia

Mobirise

Sprzedaż tarcicy do budowy pomostów, tarasów:


✔ sprzedaż tarcicy konstrukcyjnej, stolarskiej
✔ impregnacja ciśnieniowo – próżniowa

Mobirise

Wbijanie pali kafarem

✔ z lądu
✔ z wody
✔ z lodu

Mobirise

Wbijanie rur stalowych

POMOSTY DREWNIANE

Głównym profilem działalności naszej firmy jest budowa pomostów.

Doświadczenie w tej dziedzinie, jakie zdobyliśmy na przestrzeni 10 lat, powoduje iż jesteśmy w stanie sprostać praktycznie każdemu wyzwaniu.

Do naszych realizacji należą wszystkie rodzaje pomostów, które budowaliśmy od podstaw, czy też dokonywaliśmy ich renowacji. Naszymi klientami w tej dziedzinie były zarówno osoby prywatne, jak i porty jachtowe, czy też jednostki samorządowe. Budowa pomostu nie jest rzeczą codzienną. Osoba zainteresowana dokonaniem takiej inwestycji powinna zdawać sobie sprawę z szeregu czynników, jakie mają wpływ na funkcjonalność i komfort użytkowania pomostów.
Przede wszystkim:
✔ Budowa pomostu nie jest czynnością powtarzalną – wykonywaną seryjnie i jednakowo.
✔ Do budowy pomostu potrzebne jest pozwolenie wodno prawne.
✔ Pomosty do długości 25m nie wymagają projektu budowlanego.
✔ Elementami decydującymi o trwałości pomostu jest jego odpowiednie posadowienie                       (palowanie) oraz materia,ł z jakiego został wykonany (impregnacja, rodzaj drzewa).
✔ Więcej na temat budowy pomostów nowych jak i legalizacji już istniejących znajdą Państwo          pod linkiem http://www.geomelioportal.pl/budowa_nowych_pomostow.html

Co klient powinien wiedzieć ?

Podstawowym elementem wpływającym na trwałość pomostu jest jego posadowienie – czyli palowanie. Należy sobie zdawać sprawę z tego, iż jest to element na którym zostanie posadowiona reszta konstrukcji i ten element pomostu zostanie z nami już na długie lata.

Od lat stosujemy przede wszystkim pale drewniane sosnowe, modrzewiowe, rzadko dębowe (dużo droższe, a wbrew pozorom niewiele trwalsze od modrzewiowych). Materiał ten jest impregnowany metodą ciśnieniowo – próżniową, środkiem dopuszczonym do stosowania w środowisku wodnym.

Podczas budowy pomostu pale są przez nas wbijane kafarem spalinowym. Długość oraz głębokość posadowienia warunkuje projekt budowlany – doświadczenie nauczyło nas jednak, iż ten element często należy zweryfikować.

Spotyka się różne sposoby posadowienia pali, lecz należy zdawać sobie sprawę, iż wbijanie ich za pomocą kafara jest najlepszym rozwiązaniem wpływającym na jakość wykonanej pracy.

Do tego celu inne firmy stosują często takie metody jak wpłukiwanie, wbijanie za pomocą koparki, czy też zwykłej baby. Podstawową zaletą stosowanej przez nas metody jest możliwość precyzyjnego wbicia pala oraz pewność, iż jest odpowiednio zagłębiony w gruncie. Wbijając pale kafarem spalinowym dokonujemy zagęszczenia gruntu wokół wbijanego pala, co ma duży wpływ na jego stabilność oraz opór, jaki stawia warunkom atmosferycznym (np. działaniu lodu).

Dalsze elementy pomostu, takie jak pokład z desek, barierki, czy też elementy konstrukcyjne są również impregnowane ciśnieniowo oraz wykonane z należytą starannością.

NAJWAŻNIEJSZE !

✔  drewno powinno być całkowicie zaimpregnowane odpowiednią metodą (nie                   jedynie pomalowane),

✔  odpowiednie wbicie pala (głębokość posadowienia, jego długość) to podstawa             każdego pomostu, 

✔  trwałość naszego pomostu, jeśli chodzi o pale, to rząd 30-40 lat, natomiast                 elemntów konstrukcyjnych 15-20 lat, poszycia około 10 lat lub więcej (w przypadku     odpowiedniej impregnacji i wykonania).

© WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE